LEGO Horizon Adventures PS5, PC ve Switch’e Geliyor

Summer Game Fest 2024 etkinliğinde Sony tarafından LEGO Horizon Adventures duyuruldu ve oldukça keyifli bir fragman yayınlandı. Oyun PS5, PC ve Nintendo Switch platformları için çıkış yapacak. Oyun, Sony’nin birinci taraf geliştiricisi ve ana Horizon serisi yapımcısı Guerrilla ve Studio Gobo tarafından ortaklaşa geliştiriliyor.

LEGO oyunu, popüler açık dünya serisini tuğlalarla yapılmış bir seriye dönüştürüyor. Kahraman Aloy’dan savaştığı dinozor benzeri makinelere kadar her şey tabii ki LEGO parçalarından. Orijinal serinin ilk oyunu Horizon Zero Dawn’ın oyuncuları, LEGO oyununda geri dönen hikaye detaylarını tanıyabilir.

Hikaye şu şekilde anlatılıyor: “Uzak bir gelecekte, topraklar LEGO tuğlalarından oluşuyor ve inanılmaz dinozor benzeri makineler Dünya’da dolaşıyor. Oyunun baş kahramanı Aloy, bebekken bir mağarada bulunur ve ona vahşi doğanın yolunu öğreten Rost adlı kır saçlı bir avcı tarafından büyütülür. Bir gün Aloy, gerçek kaderini keşfetmek için bir arayışa çıkar. Elisabet adlı bir bilim adamının bin yıllık hologramının rehberliğinde Aloy, gizemle örtülü bir Antik Kötülüğe boyun eğen güneşe tapan bir grubun lideri Helis ile yüzleşmek zorundadır.”

Orijinal oyundan farklı olarak bu LEGO yeniden tasavvuru aynı zamanda işbirlikçi oyun da sunuyor. İki oyunculu işbirliği hem yerel hem de şaşırtıcı bir şekilde bir LEGO oyunu için çevrimiçi olarak oynanabilecek.

LEGO Horizon Adventures, 2024 yılbaşı döneminde gelecek ancak kesin bir çıkış tarihi veya fiyat henüz açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir